דף הבית >> דשא סינטטי

דשא סינטטי

הדשא הטבעי, הדשא הסינטטי, יתרונות, חסרונות ועלויות.

בשים האחרונות עם עליית מחיר המים גינות רבות משנות את מבנה הגינה בכך שעוקרים את הדשא הטבעי ובמקומו פורסים מרבדי דשא סינטטי.

כאשר אנו מבצעים בגינתנו דשא סינטטי יש לקחת בחשבון את כל ההשלכות אשר ילוו אותנו בהמשך בגינתנו,
הדשא הסינטטי האיכותי אינו זול, יש לחפור ולהוציא את אדמת הגן לעומק 10 ס''מ ולהכניס במקום אדמת הגן חול מחצבה מעורב עם חצץ שומשום, כתוצאה מפעולה זאת אנו גורמים לעיקור האדמה מתחת לדשא.

הדשא הסינטטי מתחם מאוד בחודשי הקיץ החמים ופולט את החום במשך היום והלילה, בגינות רבות אשר פונות לכיוון דרום-מזרח הדשא סופג כמות גדולה של חום וכתוצאה מכך מאוד לא נעים לשבת עליו במשך היום.
כאשר אנו נמצאים בגינה וותיקה, העצים הגדולים שולחים את שורשיים לכל עבר ובנוסף לכך הם מצלים מאוד על הגן כתוצאה מכך בגינות  וותיקות רבות הדשא מתנוון וניתן לשקול הנחת דשא סינטטי בגינות אלו.כאשר אנו מתכננים את גינתנו או כאשר אנו משפצים את הגינה הקיימת יש לקחת בחשבון כי דשא רגיל בגודל ממוצע של כ-35-40 מ''ר אינו צרכן גדול של מים וניתן בהחלט לשלבו בתקציב המים החודשי.

כאשר אנו מתכננים את משטח הדשא כדאי לזכור כי הדשא בארץ משמש אך ורק למשחק ולשימוש יום יומי ואינו משמש כחיפוי קרקע ירוק כמו בארצות רבות אחרות, כלומר הדשא צריך להיות ממוקם באזור הנגיש ביותר לצורכי בעלי הגינה. ובכך אנו נחסוך באופן משמעותי את תוצאות תחזוקת הגינה השוטפת.

בארץ קיימים 3 זני דשא עיקריים אשר מהווים את רוב שטחי המדשאות הקיימות בגינות הציבוריות והפרטיות.
הזן הראשון הוא אלטורו, זן זה מתאפיין בקצב צימוח בינוני מראהו צפוף בעל צבע ירוק בהיר,עמיד בדריכה בינונית ובעל מגע רך ועדין למשחק.

יתרונותיו הבולטים של האלטרו הם:
מגע רך ועדין.
צפוף מאוד למגע.

חסרונותיו הם:
א- מצהיב לחלוטין בחודשי החורף הקרים.
ב- צריכת המים שלו הינה בינונית.
ג- מתפשט לצדדים באופן מהיר יחסית ע''י קני שורש.
הזן השני הוא הדרבן-גראס דשא זה מתאפיין בצבע ירוק כהה, עליו בעל מראה רחב ושטוח מגעו נעים אך לא כמו דשא האלטרו.

יתרונותיו הבולטים של הדרבן הוא:
א. צרכן מים נמוך.
ב. זקוק שעות שמש מועטות.
ג. כמעט ואינו מצהיב בחורף.

חסרונותיו הבולטים של דשא הדרבן-גראס הם:
נגיש לדריכה מרובה.

בחודשים יולי, אוגוסט הוא מרבה לפרוח ועל כן יש לכסחו פעם בשבוע או בכ-10 ימים על מנת שנקבל דשא בעל מראה אחיד וצפוף.הזן השלישי הינו דשא מסוג קוקויו דשא זה וותיק מאוד בארץ ומתאפיין במראה ירוק, עליו מחודדים וארוכים ומגעם רך למגע.

פרוייקטים נוספים שעשינו בתחום

Bookmark and Share
Back