דף הבית >> מאמרים >> עונתיים של חורף -חודש נובמבר

עונתיים של חורף - חודש נובמבר

חודש נובמבר עומד בפתח ואנו מתכוננים לשתילת צמחי העונה החורפיים.

צמחי העונה החורפיים יפרחו מרגע שתילתם עד לתחילת הקיץ ובגינות מוצלות אף יאריכו את פריחתם עד אמצע הקיץ הבא.

כאשר אנו בוחרים את מיקום שתילת צמחיית החורף יש לבחור מקום שבו קרינת השמש היא מלאה היות ובחורף אנו מקבלים קרינת שמש פחות חזקה ולאורך שעות מועטות יותר, הצמחים עונתיים אשר ישתלו בחצי צל יפרחו באופן פחות מרשים.

הכנת שטח- יש לנקות את שטח השתילה מעשבים שונים ולאחר מכן יש להוסיף כחצי שק קומפוסט לכל מ"ר להפוך את האדמה באופן יסודי, להוציא מהקרקע שורשים ושאריות צמחים שנותרו משנה שעברה, לאחר מכן רצוי להוסיף חופן או שניים של דשן בשחרור איטי ולפזרו באדמה באופן אחיד.

השתילה נעשית "בסגול" כלומר השתילים לא ישתלו אחד מול השני אלא לחילופין בזיגזג כאשר המרחק בין שתיל לשתיל יהיה כ-10-15 ס"מ בהתאם לסוג הצמח אותו נשתול.

להלן מספר צמחים עונתיים לחורף חלקם מוכרים יותר וחלקם מוכרים פחות.

אמנון ותמר מכלוא- צמח השייך למשפחת הסיגליים מתאפיין במגוון רב של צבעים בשילובי צבעים רבים בתוך הצמח עצמו, גובהו כ-10-15 ס"מ ופעמים רבות כאשר נשתול אותו בחצי צל אף יאריך את פריחתו עד לאמצע הקיץ.

לע הארי- צמח זה השייך למשפחת הלועניתיים מצוי גם בארץ בתור צמח בר רב שנתי אשר גובהו כ-80 ס"מ עד מטר אחד וצבע פרחיו וורוד עז.

קיימים 3 זנים עיקריים לשתילת חורף- לע הארי הננסי שגובהו נע בין 10-20 ס"מ, לע הארי הבינוני שגובהו נע בין 20-40 ס"מ ולע הארי הגבוה שגובהו נע בין 50-100 ס"מ, כל הזנים מתאפיינים בעמודי פריחה שופעת ורבת צבעים ניתן לקטום את עמודי הפריחה היבשים ובכך להאריך את משך פריחת הצמח עד אמצע הקיץ.

סיגל מקרין, סיגל תלת גוני (אמנון ותמר הננסי) צמח זה השייך למשפחת סיגליים ומאפיין בצימוח נמוך פרחיו קטנים וצפופים מאוד,פריחתו שופעת וניתן לשלבו בתור מצח זוחל מאדניות,מסלעות וסלעי שתילה.

הסיגל המקרין הוא צמח עמיד חזק בפני מחלות ומזיקים.
 

Bookmark and Share
Back