דף הבית >> התקנת בריכות נוי

התקנת בריכות נוי


הקמת בריכת נוי דורשת מיומנות גבוהה וניסיון רב, אנסה להרחיב במידת האפשר על הטכניקות השונות והכללים הבסיסיים בהקמת ובתחזוקת בריכת נוי.

קיימות 2 אפשרויות בסיסיות:
 אפשרות א'- הינה הלכת מיכל הגירה למים כגון קערה עגולה על פני הקרקע או קבורה בתוך הקרקע, בתוך המים תהיינה משאבה שממנה יוצא צינור למזרקה קטנה או מפל קטן, בשיטה זו יש להוסיף למים כלור או חומר ביולוגי אחר נגד היתושים, שיטה זו מכונה "מופע מים" כלומר בשיטה זו אנו מעוניינים לקבל את רעש המים ואת מראה המים בלבד, ההחזקה נמוכה ואין דגים או צמחים במים.

אפשרות ב - הינה הקמת בריכה הכוללת בריכת נוי שקועה באדמה או על פני האדמה רצוי בנפח של 250 עד 300 ליטר לפחות או יריעות PVC מולחמות  בתוך הבריכה תונח משאבה שממנה יוצא צינור אל פילטר ביולוגי שתפקידו לסנן את המים ויצירת מצע חיידקים  ובתוכן שיפרק באופן טבעי את הפסולת האורגנית הנוצרת בבריכה, לפני שהמים מגיעים לפילטר הביולוגי הם עוברים בדרכם דרך מנורת UV שתפקידה לנקות את המים מהאצות, בתחתית הבריכה אנו שמים גרגירי סובסטרט שתפקידן ליצור מצע לגידול בקטריות אשר יאכלו את החומר האורגני השוקע בתחתית הבריכה.

מיקום הבריכה חשוב ביותר, על הבריכה להיות ממוקמת במקום עם קרינה ישירה של השמש לפחות 6-5 שעות ביום לא מתחת לעץ מלכלך ונשיר וכמובן במקום בו נהנה ממנה ביותר.

לאחר הקמת הבריכה יש לחכות כשבוע עד 10 ימים על מנת שהכלור הנמצא במים באופן טבעי יתאדה לאוויר ומערכות הסינון של הבריכה תפעלנה כראוי, לאחר מכן מוסיפים צמחי נוי שלכל אחד מהם תפקיד שונה באיזון הביולוגי של הבריכה, כשבוע או 10 ימים לאחר מכן אנו מוסיפים דגים שונים שתפקידם לאכול את האצות את זחלי היתושים וכמובן ליופי.

על מנת לקבל איזון ביולוגי בבריכה יש לפעול באופן יסודי בכל שלבי ההכנה, ההחזקה, הזמן והביצוע. הממוצע לקבלת איזון ביולוגי בבריכה הוא בין 4-5 חודשים, איזון ביולוגי בבריכה פירושו:
מים צלולים.
דגים בריאים.

צמחייה פורחת ומלבלבת. רמת האחזקה לבריכת הנוי הינה גבוהה ויש ליישמה באופן שוטף אולם התוצאות הן מרהיבות ומהנות מאוד.

יש להתייעץ בבעל מקצוע מנוסה לפני קבלת ההחלטה לביצוע בריכת הנוי. יש לזכור כי מערכת המים של הבריכה צריכה לעבוד 24 שעות לכן רעש חזק של המים עלול לעתים להפריע לשכנים, פעמים רבות נקראתי לשנות את המפל בבריכת הנוי שיהיה שקט יותר.

בבריכות הנוי המוכנות מפלסטיק קשיח קימות כמה צורות וגדלים, הסיבה לצורה ולגודל של הבריכה נובעת מכך שקיימת חשיבות למיקום המפל או המשאבה בהתאם לאופן שהמים נעים בתוך הבריכה, תנועת מים טובה בתוך הבריכה מייצרת הרבה חמצן במים אך חשוב מאוד לגדילת צמחים ולבריאות הדגים.

צמחי המים מחולקים לכמה סוגים:
צמחי גדה, אותם יש למקם במדרגה הראשונה של הבריכה.
צמחים לעומק בינוני, אותם יש למקם בגובה 20 ס''מ מתחת לפני המים.

צמחים לעומק רב של 50 ס''מ, אותם יש למקם בתחתית הבריכה כגון- חבצלות מים.כמו כן קיימים צמחים הצפים על פני המים כגון- יקינטון וחסת המיםהקמת בריכת נוי דורשת מיומנות גבוהה וניסיון רב, אנסה להרחיב במידת האפשר על הטכניקות השונות והכללים הבסיסיים בהקמת ובתחזוקת בריכת נוי.
Bookmark and Share
Back