דף הבית >> בניית דקים

בניית דקים

בניית משטח עץ בגינתנו מהווה פתרון מצוין ליצירת משטח ישיבה בגן. היתרון במשטח עץ הוא שהמראה שלו בגן ידידותי ובדרך כלל הקמתו זולה יותר מאשר משטח מרוצף.

אפשרויות למשטח עץ קיימות 3 אפשרויות באופן כללי:
1.אפשרות א- עץ אורן פיני או קרוליינה.
עצים אלו עלותם זולה יחסית לאפשרויות הבאות אבל יש לקחת בחשבון כי רמת אחזקתם היא גבוהה ואורך חיי משטח העץ היא כ-10 שנים. לאחר תקופת זמן כשהעץ מתחיל להתבקע ולשנות את צורתו. משטח עץ אורן דורש שימון בשמן דק וליתוש פעם בשנה , במקרים שבהם המשטח חשוף מאד לשמש יש לשמנו פעמיים בשנה.

2.אפשרות ב- עצים קשים איפאה או ש"ע
כאשר אנו מבצעים משטח עץ עם עצים איכותיים אנו נקבל משטח עץ שיחזיק מעמד לאורך שנים רבות ויראה במיטבו לאורך כל תקופת שימושו. בעת התקנת משטח עץ איכותי יש להקפיד מאד על המרחק של הברגים, על סוג הברגים, על מיקום הברגים.

העצים הקשים חזקים מאוד ואי הקפדה על הוראות התקנה אלו יגרום להיתקפלות העץ ולשבירת הברגים ושלד משטח העץ. יש לטפל במטח העץ פעם בשנה במריחת שמן דק שקוף וללטש אותו במלטשת.

3.אפשרות ג- דק סינטטי המשלב תערובת של עץ עם פולימרים.
משטח העץ הסינטטי עשוי משילוב של 70 % על דחוס +30 % פולימר סינטטי ,קיימים סוגים שונים של משטחי דק סינטטי בחלקם היחס בין כמות העץ לפולימר משתנה בהתאם למפעל בו הם מיוצרים.
משטח הדק סינטטי מהווה פתרון מצוין למשטח ישיבה או הליכה בעלות אחזקה מינימאלי ,בנוסף לכך ברוב משטחי הדק הסינטטי ניתן לבצע התקנה סמויה של ברגים, בצורה זאת אנו נקבל משטח אחיד במראה ומבלי לראות את הברגים.

לכל אחד מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות . קיימים יצנים רבים של משטחי הדק הסינטטי, עלינו לוודא היטב כי היצרן של משטח העץ עומד בתקנים המתאימים ובאיכות הנאותה של משטח העץ.
Bookmark and Share
Back