דף הבית >> מאמרים >> פרחי עונת החורף

פרחי עונת החורף

הצבעוני והיקינטון פורחים למשך שבוע עד 10 ימים באזור פסח והפריחה הקצרה מסתיימת בחמסין הראשון , בנוסף לכך רוב הפקעות עוברות טיפול בעיקור הגורם להן לפרוח שנה אחת בלבד .

 

פרחי עונת החורף מתאפיינים במשך פריחה ארוך ורובם יחזיקו מעמד עד לאמצע עונת הקיץ .

ניתן לשתול את הפרחים בכדי שתילה או ישירות בקרקע בגן , הכנת השטח תעשה ע"י הפיכת הקרקע באופן יסודי , הוספת קומפוסט ודשן בשחרור איטי.


אשולציה קליפורנית –
משפחת הפרגיים ,קרינת שמש ישירה , פורח בגוונים לבן , כתום , צהוב , מעט השקיה,עמיד לקרה , יוצר ספיח בשנה הבאה .


בר דורבן אשכולי-
משפחת הנוריתיים.
כולנו מכירים אותו בשם " דלפניום עונתי " , עמודי פריחה בגובה של 60-80 ס"מ , מתאים לקטיף , מופיע בשלל צבעים וצורות , מתאים גם בחצי צל.


וורבנת מכלוא
משפחת הורבניים , צמח משתרע זה מופיע בשלל צבעים וצורות , מתאים מאוד לשתילה במסלעות ובמכלים , זקוק לקרינת שמש ולאדמה מנוקזת היטב .


חוטמית תרבותית
משפחת החלמתיים , צמח זה מגיע לגובה של עד כ3 מ' , פרחיו גדולים דמויי  חצוצרה , קיימים זנים עם פרח מלא , פריחתו מתחילה מלמטה כלפי מעלה , זקוק  לקרינת שמש מרובה ומעט השקיה .


חיננית רב שנתית
משפחת המורכבים , צמח הזה המוכר לנו בשמו " בת חן " יוצר כדור פריחה צפוף לגובה של כ20 ס"מ , הפריחה מופיעה בשלל גוונים וצורות , זקוק לקרינת שמש ישירה או חלקית .


חפן מחופה
משפחת המורכבים , צמח זה ידוע בשמו " דם המכבים " , יכול להגיע לגובה של כ70 ס"מ בשלל צבעים וצורות , זקוק לקרינת שמש רבה ככל האפשר , מתאים מאוד לקטיף , ניתן לייבש את הפרח עם הגבעול ע"י תלייתו הפוך עד לייבושו המלא .


טופח ריחני
משפחת הפרפרניים , כולנו מכירים אותו בשמו " אפונה ריחנית " יכול להגיע בטיפוס על גדר רשת עד לגובה של כ-2 מ' , פורח בשפע , קיימים גם זנים ננסיים לזריעה במיכלים , ניתן לאכול את האפונים עם הקליפה בזמן הקטיף של התרמילים הירוקים .


כובע נזיר גדול
משפחת כובע הנזיר , צמח זה יכול להופיע במספר גוונים וצורות , קיימים זנים נמוכים בעלי עלה מגוון ופרח גדול , קיימים זנים היכולים לטפס עד לגובה של כ1 מ' על רשת , צבע הפרח צהוב , כתום ואדום , כל חלקי הצמח אכילים , בעיקר הפרחים .
יכול לגדול היטב גם בחצי צל .


לובליה
משפחת הלובליים , קיימים 2 זנים עיקריים , הזן הקומפקטי היוצר כרית צפופה בגובה 15-20 ס"מ , בגוונים לבן , ורוד , תכלת וכחול כהה , הזן המשתרע מתאים לשתילה באדניות ובסלסלות , 2 הזנים יגדלו היטב גם בחצי צל.


לוע הארי
משפחת הלועניתיים , קיימים 3 זנים עיקריים , נמוך , בינוני וגבוה כל הזנים פורחים בשפע צבעים על עמודי פריחה בגובה 20-100 ס"מ , הצמח יסתדר גם בחצי צל אולם קרינת שמש רבה טובה יותר , לקבלת פריחה ממושכת .

Bookmark and Share
Back